DJ Counselling [UK]

Tom VR [UK]

Klubový večer Spectaculare_11 představí DJ Counselling a Tom VR

Spectaculare festival přiváží do Bike Jesus aktuální londýnský house music sound. 9. března na Štvanici uvítá dvojici britských elektronických producentů s focusem na chytrou taneční elektroniku vzpírající  se škatulkám. Londýnskou osobnost klubového undergroundu DJ Counselling zařazují do kategorie lo/fi a outsider house, i přesto jeho tracky patří mezi nejposlouchanější v rámci Spotify klubových playlistů. Tom VR produkuje nepodbízivou elektroniku plnou emocí srovnávanou s tvorbou Four Teta. Oba dva umělci vystoupí v live setech a doplní je aktuální lokální umělci.

Support: Richard Tau, Josef Sedloň | Vizuály: Jan Petýrek, Valeriia

Londýnský hudebník vystupující poslední dobu pod jménem DJ Counselling má za sebou čtvrtstoletí na scéně klubového undergroundu, ale po špatných zkušenostech s hudebním průmyslem se před pěti lety rozhodl nechat svoji starou kariéru za zády a začít zase od nuly. I proto zvolil trochu ironické jméno, které v překladu znamená „poradenství“. Od té doby vydává skvělé nahrávky outsider house music a dělá to, kdy chce a v jakém formátu chce. Největší úspěch zatím slavil s EPčkem Tomorrow’s World, které si zamilovali všichni od Laurenta Garniera po Martina Garixxe a bodoval s ním na Beatportu.

 „Když dělám hudbu, hledám vždy určitý pocit. Ten pocit, který jsem měl, když jsem si v devadesátkách nahrával radiové shows a pak jsem je poslouchal na svém walkmanu v parku další den a měl jsem pocit, že poslouchám hudbu, která přichází z vesmíru,“ říká DJ Counselling. I přes jeho low-profile prezentaci dosahují jeho tracky velké poslechovosti. Jeho single Cool Air zařadil v roce 2021 Spotify do výběru “Best Electronic Songs of 2021”

Tom VR piloval svůj sound více než dekádu v ústraní, než se odhodlal něco vydat. Zaujal ale už svým debutem Frisson z roku 2017, od té doby vypustil několik EPček i album Please Keep Shimmering. Zatím posledním počinem je EPčko Heart Can Still Somersault na Ghostly International/Spectral Sound. Podle webu Resident Advisor má Tom VR „cit pro žánry překračující taneční elektroniku, která se blyští a třepetá jako díla mladého Kierana Hebdena (Four Tet)“. Není žádné překvapení, že si nahrávky Toma VR oblíbil nejen Four Tet ale i Ben UFO, Bicep nebo Avalon Emerson. Tom VR stíhá šéfovat labelům Valby Rotary a Midland’s Intergraded a remixoval Men I Trust, Japanese Breakfest. 9. března si v Bike Jesus odbude po boku DJ Counselling českou premiéru.

Vstupenky